Aktualności

Piramida zdrowego żywienia oraz pyszny sok owocowo-warzywny

Piramida zdrowego żywienia oraz pyszny sok owocowo-warzywny

18.10.2021 - Rybki

Dzisiejszego dnia nasze maluchy pod okiem pani Patrycji poznały znaczenie sokowirówki i przygotowały zdrowy, pyszny sok owocowo-warzywny, a pod okiem pani Kasi przygotowały własną piramidę zdrowego żywienia.

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

18.10.2021

Warzywa i owoce, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Stanowiąc podstawę zbilansowanej codziennej diety, kompleksowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a t...

Wizyta ratownika medycznego

Wizyta ratownika medycznego

08.10.2021

W piątek, w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Przemysława Krawczyka z Centrum Szkoleniowego Ratownictwa Medycznego LIDERMEDICAL w Kaliszu.

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu

07.10.2021

W Publicznym Przedszkolu Nr 27 „Radość” w Kaliszu odbył się XIX Konkurs Recytatorski „Poezja Przedszkolaka”. Jak nazwa wskazuje, wydarzenie było skierowane do dzieci z kaliskich przedszkoli. Konkurs Recytatorski "Poezja Przedszkolaka" w Kaliszu ma na celu prezentację umiejętności artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym, stworzenie im możl...

Bieg Ptolemeusza

Bieg Ptolemeusza

03.10.2021

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu to nie tylko ściganie na dystansie dziesięciu kilometrów. Imprezie tradycyjnie towarzyszyła rywalizacja dzieci i młodzieży. To już 40 Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza Jak zwykle nie zabrakło również biegu przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy najstarszej dzieci 6-cio letnich " Pszczół...

Dzień Chłopaka w kaliskim parku rozrywki

Dzień Chłopaka w kaliskim parku rozrywki

01.10.2021 - Ptaszki

01.10.2021r. grupa Ptaszki wybrała się z okazji Dnia Chłopaka do Rodzinnego Parku Rozrywki w Kaliszu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci oraz radosne spędzenie czasu. Dzieci były zachwycone, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia. Dziękujemy Radzie Rodziców grupy Ptaszki za pomoc w organizacji tego dnia.

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

30.09.2021

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Pierwszy Dzień Jesieni

Pierwszy Dzień Jesieni

29.09.2021

„Idzie lasem Pani Jesień I maluje liście w lesie. Te są żółte, te czerwone, A te jeszcze są zielone. Liście piękne, kolorowe Lecą dzieciom wprost na głowę.”

Krąg zaczytanych przedszkoli- podsumowanie projektu

Krąg zaczytanych przedszkoli- podsumowanie projektu

29.09.2021

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu ogłosiła wyniki I edycji edukacyjnego projektu czytelniczego "Krąg Zaczytanych Przedszkoli" realizowanego w parku szkolnym 2020/2021 pod hasłem " Zabawa w czytanie to każdego przedszkolaka ulubione zadanie". Jego celem było zachęcenie dzieci do zainteresowania książka oraz rozbudzenia u nich ciekawości poznawczej...

Głosowanie na modernizację placu zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego

Głosowanie na modernizację placu zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego

28.09.2021

Drodzy Państwo! Tylko do 1 października możemy oddawać swoje głosy na inwstycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Gorąco zachęcamy i prosimy o oddanie głosu na inwestycję lokalną, w kategorii Osiedle Piwonice, która jest dla nas bardzo ważna. POZYCJA 82: Wymiana nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 15 w Kaliszu.