Spotkanie integracyjne

24.05.2024 - Pszczółki

Dzisiejszego dnia odbyło się spotkanie integracyjne z wychowankami Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjnego "Tęcza".

Zabawy z klockami

22.05.2024 - Ptaszki

Podczas zajęć dzieci z grupy Ptaszki rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawnia procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. Zabawa klockami pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania.

Z wizytą w straży pożarnej

22.05.2024

Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Żółwiki oraz Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Miały one możliwość zwiedzenia jednostki straży pożarnej oraz poznania specyfiki pracy strażaka.

Rozśpiewane Ekoludki

17.05.2024

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs pt. Rozśpiewane Ekoludki, przygotowany przez Panią Patrycję Blachowską. Wszystkie grupy wytypowały reprezentantów, którzy zaprezentowali przygotowane piosenki o tematyce przyrodniczo- ekologicznej. Wydarzenie to miało na celu wspieranie dzieci uzdolnionych wokalnie oraz propagowanie kultury m...

Wizyta policjanta w przedszkolu

14.05.2024

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci poznały także specyfikę pracy policjanta.

Gratulacje!

10.05.2024

W MDK w Kaliszu odbył się XXIII Konkurs Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2024 podczas , którego odbyły się kolejne eliminacje do etapu wojewódzkiego. Nasze Przedszkole reprezentowała Nadia Kryś z grupy Pszczółki, która wyśpiewała główną nagrodę jednocześnie dostając się do finałowego etapu wojewódzkiego. Gratulujemy

Wesołe gąsienice

09.05.2024 - Rybki

Dziś dzieci z grupy Rybki wykonały kolorowe gąsienice.

Eksperymentujemy z wodą

09.05.2024 - Ptaszki

Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Ptaszki wykonały wodne eksperymenty. Poznawały one właściwości fizyczne wody oraz kształtowały umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków.

Dziecięca matematyka

07.05.2024 - Żółwiki

Żółwiki bawiły się matematyką. Układały według kodu piłeczki. Utrwalały poznane cyfry w zakresie 10 - terapia ręki, rozwijanie percepcji wzrokowej.

W kosmosie

07.05.2024 - Rybki

W ramach realizacji projektu „Z Kici Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” dzieci z grupy Rybki wykonały kolejne zadanie „Kici Kocia w kosmosie”. Poznały one z Kici Kocią czym jest kosmos, stworzyły własne gwiazdozbiory oraz wykonały ufoludki-glutki.