W świecie literatury

06.05.2024

Dzieci z grupy Żółwiki i Pszczółki gościły Pana Jakuba Pokojowczyka - tatę Stasia, który przeczytał nam bajkę o kotku. Opowiedział o tym jak być poetą. Pan Jakub zaprezentował nam swoje tomiki z wierszami. Miały one możliwość obcowania z literaturą piękna. Dziękujemy za współpracę.

Mali ogrodnicy

25.04.2024

Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Pszczółki przygotowały kącik przyrodniczy. Posadziły one cebulki i wysiały nasiona kwiatów oraz warzyw.

Teatr Młodego Widza WŁÓCZYKIJ z wizytą w naszym przedszkolu

25.04.2024

Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Młodego Widza "Włóczykij". Serdecznie dziękujemy za zapoznanie nas ze sztuką teatralną oraz środkami wyrazu artystycznego.

Z wizytą w teatrze

23.04.2024

Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Pszczółki i Żółwiki udały się z wizytą do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na przedstawienie pt. "Zębowe love". Spektakl wszystkim dzieciom bardzo się podobał, opowiadały one o swoich wrażeniach, scenografii, aktorach i muzyce.

Światowy Dzień Książki

23.04.2024

W ramach obchodów Światowego Dnia Książek dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstają książki oraz poznały zasady ich szanowania.

Dzień Patrona Ekoludka

22.04.2024

W ramach obchodów Dnia Patrona Ekoludka dzieci z grupy Pszczółki przygotowały przedstawienie, którego celem było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Był to także dzień pełen różnych zabaw z ekologią w tle.

Jesteśmy dumni

19.04.2024 - Pszczółki

Gratulujemy występu Marcelowi Niewiadomskiemu z grupy Pszczółki, który uczestniczył w XXII Konkursie Poezji Przedszkolaka organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 27 Radość w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Wielkie gratulacje!

18.04.2024 - Pszczółki

W MDK w Kaliszu odbył się XXIII Konkurs Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2024. Nasze Przedszkole reprezentowała Nadia Kryś z grupy Pszczółki, która wyśpiewała główną nagrodę jednocześnie dostając się do etapu rejonowego. Gratulujemy

Wiemy czym jest recykling

18.04.2024 - Ptaszki

Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Ptaszki poznały znaczenie słowa recykling i wykonały własne zabawki z recyklingu. Zadanie to było doskonałym narzędziem nie tylko do dbania o środowisko, ale także do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci.

Dbamy o środowisko

17.04.2024

Dziś dzieci z grupy Rybki, Ptaszki oraz Żółwiki uczyły się poprawnej segregacji śmieci i dbania o środowisko. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać, co oznacza słowo "recykling" oraz jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników.