Bieg Ptolemeusza

06.10.2019 11:00

Bieg Ptolemeusza

Dnia 6 października b.r. nasze przedszkolaki wzięły udział w 39. Międzynarodowym Biegu Miejskim Ptolemeusza i stawili się w niedzielę na starcie na Placu Bogusławskiego w Kaliszu.

W tym roku z naszej placówki wzięło w nim udział 8 dzieci. Najmłodsi startowali na dystansie 250 metrów w tzw. biegu Mini Ptolemeusz. Jak co roku miał na celu popularyzację biegów masowych jako najprostszej formy ruchu, przy okazji była to świetna promocja dla naszego miasta.

Organizacją całego przedsięwzięcia zajął się Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu przy pomocy KSZS. Bieg wystartował pod patronatem przedydenta Kalisza- Grzegorza Sapińskiego. Naszym wspaniałym sportowcom gratulujemy oraz życzymy czerpania radości z ruchu i sportowej rywalizacji.