Dokarmianie ptaków

11.01.2022 7:23

Dokarmianie ptaków

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych podczas ostatnich styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zaangażowaniem wsypywały pokarm do ,,ekologicznych karmników”, które podczas spaceru zostały zawieszone w pobliżu przedszkola. Poznały ptaki zimujące w Polsce , a także te których nie spotkamy zimą, bo odlatują do ciepłych krajów jak np. bocian. Słuchały piosenki ,,Ptaszki zimową porą’’ rytmicznie klaszcząc przy wyrazach dźwiękonaśladowczych. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmnikach oraz zawieszą nowe .Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Nasza szkoła - film promocyjny Ekoludek - rekrutacja Archiwum Gielda pracy ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz

02.02.2022 godz. 8:45