Dzień Marchewki

04.04.2019 10:30

Dzień Marchewki

4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy – przedszkolaki i panie, ubraliśmy się w kolor „marchewkowy” – kolor pomarańczowy.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie na pomarańczowej sali. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce, a wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce. Wybraliśmy także króla i królową marchewkę. Na zakończenie wszystkie dzieci odpowiadały na pytania z quizu odnoszące się do wiadomości zdobytych w trakcie zabaw i prezentacji, a także zaśpiewały piosnkę " Urodziny marchewki". Panie z kuchni także świętowały z nami. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: surówka z marchewki oraz sok z marchewki. Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili :-)