Dzień Ziemi i Patrona Ekoludka w Kaliszu oraz prezentacja o naszym przedszkolu

23.04.2021 19:26

Dzień Ziemi i Patrona Ekoludka w Kaliszu oraz prezentacja o naszym przedszkolu

Dzień Ziemi i Patrona Ekoludka w wykonaniu dzieci 6- cio letnich oraz z udziałem dzieci 3,4 i 5-cio latków z Publicznego Przedszkola nr 21 im. Ekoludek w Kaliszu.

Wczoraj na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem Dnia Ziemi jest hasło: „ Przywróć naszą planetę”.  Obchody tego święta połączyliśmy po raz pierwszy w historii naszego przedszkola z Dniem Patrona – Ekoludka, którego imię nosi nasze przedszkole. Uroczyste nadanie imienia Ekoludek naszej placówce, miało miejsce 8 października 2009 roku. Musimy celebrować tą istotną datę, jest to doskonała okazja do kultywowania tradycji przedszkolnych związanych z Naszym patronem. Dzień Patrona EKOLUDKA jest to dla naszego całego przedszkola: dzieci, nauczycieli i pracowników bardzo ważne święto. My, jako prawdziwe EKOLUDKI musimy troszczyć się o środowisko, uczyć zachowań, które nie przynoszą szkody przyrodzie, kochać i szanować naszą planetę- Ziemię. 

Zapraszamy teraz wszystkich do obejrzenia fotorelacji z tego Święta oraz wysłuchania przygotowanego przez dzieci 6- cio letnie z grupy Pszczółki i Żółwiki występu pt. „ Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=Qb2ul2NSx9c

 

Zapraszamy gorąco do zapoznania się z prezentacją o naszym Przedszkolu, jego ofertą i zajęciami, a także uroczystościami, jakie się u Nas odbywają :) Czekamy na nowe dzieci, które już niebawem- od września dołączą do Naszego grona. Być może ta prezentacja zachęci ich, aby z radością przywitać po raz pierwszy mury naszego przedszkola :)

https://docs.google.com/presentation/d/17zUpOncmASJLpOpxOeNd6Q-A-ZBxMu5CkKOSled5i4g/edit?usp=sharing

Wersja z krótkimi filmikami, dla tych, którzy korzystają z konta gmail:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTl6udISOoNf0BqHUNoCFhSrok3xC2Nwr0nIaW8cnfFSuvygi5eknJAMJy5RXwCbk9zEYW9z7ma1ZhT/pub?start=false&loop=false&delayms=3000