Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

01.10.2019 10:00

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.W ramach tej akcji w grupie Żółwików zaproszeni goście czytali wybrane pozycje książkowe. We wtorek odwiedziła nas Pani bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 15- Joanna Żuberek, w środę Pani Wicedyrektor Agata Kuświk, w czwartek Pani Dyrektor Beata Knop. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!