Pogadanka nt. patriotyzmu lokalnego oraz postaw patriotycznych

17.05.2019 13:00

Pogadanka nt. patriotyzmu lokalnego oraz postaw patriotycznych

"Dziecko to taki patriota mały Na co dzień, a nie od święta Polską znam flagę i polskie godło Hymn ojczysty pamiętam..."

W piątek nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance na temat „Roli patriotyzmu lokalnego”  związanej z udziałem Naszej Placówki w konkursie „Przedszkole Młodych Patriotów”. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia pojęcia patriotyzmu. Podczas zajęć dzieci utrwaliły sobie swój adres zamieszkania i dowiedziały się czym jest patriotyzm lokalny i w jaki sposób on się objawia. Objerząły także filmy edukacyjne nt. patriotyzmu lokalnego oraz patriotyzmu wczoraj i dziś. Na zakończenie zajęć przedszkolaki stworzyły własny kodeks postaw patriotycznych.

Myślę, że dzięki tym zajęciom przedszkolaki zrozumiały i poczuły, że każde miejsce w Polsce jest ich „Małą Ojczyzną”