Powitanie Zimy

09.01.2020 10:00

Powitanie Zimy

Co prawda pierwszy dzień zimy wypada 22 grudnia, ale my ze względu na przedświąteczny czas przywitaliśmy tą piękną porę roku 9 stycznia. Pomimo braku śniegu za oknem dzieci dobrze się bawiły przywołując do nas zimę piosenkami, zabawami i tańcami.

Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Dzieci wymieniły charakterystyczne cechy ubioru Pani Zimy, rozmawiały na temat tego, co przynosi ze sobą zima i co zmienia w przyrodzie. Dowiedziały się także gdzie na kuli ziemskiej znajduje sie Biegun Północny i Biegun Południowy, pokazywały go na globusie. Następnie obejrzały krótki film o tych biegunach, rozpoznwały i nazywały zwierzęta je zamieszkujące. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki zimowe, które zostawiła w swoim liście Pani Zima, a na zakończenie każda z grup wykonała zimowe zadanie plastyczne.

W zimowy nastrój wprowadziły nas dekoracje i Pani Zima w przepięknym stroju.