Przystąpienie dzieci 6-cio letnich do Klubu Wiewiórka

13.06.2019 9:30

Przystąpienie dzieci 6-cio letnich do Klubu Wiewiórka

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

Dzieci 6-cio letnie z grupy "Żółwiki" przystąpiły do Klubu Wiewiórka. Zgodnie z warunkami zapisu do klubu mogą przystąpić dzieci, które posiadają własna szczoteczkę do zębów, codziennie myją zęby, pomagają innym w potrzebie i jedzą warzywa owoce i pyszne surówki. Podczas spotkania z wolontariuszami koła Polskiego Czerwonego Krzyża, działającego przy Szkole Podstawowej nr 15 dzieci wysuchały wierszyków mówiacych o higienie jamy ustnej oraz odpowiadały na pytania z nią związane. Był to ich "egzamin" aby móc zostać członkiem Klubu Wiewiórka. Nie zabrakło także pielęgniarki szkolnej Pani Renaty Majewskiej. Na znak przyjęcia do klubu dzieci otrzymały dyplomy- pamiątki, które wręczyły Pani Wicedyrektor Agata Kuświk oraz Pani Agnieszka Krawczyk- opiekun szkolnego koła PCK. Przystąpienie do klubu ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, a także ma być motywacją dla dzieci do zjadania posiłków w przedszkolu.

19.11.2019 godz. 16:00

Zebranie z rodzicami grupy Żółwiki