Wizyta leśnika

05.04.2019 9:30

Wizyta leśnika

"Uczmy miłości do przyrody uczmy spostrzegać jej piękno cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły." H. Zdzitowiecka

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie.

5 kwietnia do naszego Przedszkola zawitał niezwykły gość. Dzieci odwiedziła Pani Patrycja- Leśnik z Centrum Edukacji Leśnej Winiary w Kaliszu.

W czasie spotkania opowiadał dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pan leśniczy uświadomił dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Niecodzienny gość opowiadał również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Dowiedzielismy się ciekawych rzeczy o tym jak wygląda las wiosną, a także poznaliśmy pracę lesnika. Wizyta Pani leśnik to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pani Patrycji serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.