Wizyta ratownika medycznego

08.10.2021 9:00

Wizyta ratownika medycznego

W piątek, w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Przemysława Krawczyka z Centrum Szkoleniowego Ratownictwa Medycznego LIDERMEDICAL w Kaliszu.

Ratownik medyczny, to osoba, która w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, uprawniona jest do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji bezpośredniego, nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Kuba pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.

Przedszkolaki poznały numery telefonów alarmowych. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Bardzo dziękujemy panu Przemkowi za wizytę w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci na zakończenie zajęć otrzymały certyfikaty Małego Ratownika.