Wizyta wolontariuszy z fundacji Help Animals

16.01.2020 10:30

Wizyta wolontariuszy z fundacji Help Animals

W czwartek 16 stycznia odbyło się spotkanie przedszkolaków z wolontariuszami Fundacji HELP ANIMALS.

Najmłodsi mieli możliwość zapoznania się z formami działalności tej organizacji. Dowiedzieli się w jaki sposób wolontariusze pomagają potrzebującym, niechcianym, krzywdzonym zwierzętom, takim jak pies, kot, koń, wiewiórka a nawet świnia. Spotkanie pozwoliło uświadomić naszym dzieciom, że człowiek nie ma być tylko właścicielem jakiegoś zwierzęcia, ale jego opiekunem, a ono wynagrodzi to swoją wiernością. Wolontariusze apelowali, żeby nie byli obojętni na zło, które jest wyrządzane zwierzętom i uświadamiali, że każdy z nas jest w stanie pomóc. Po prelekcji dzieci z naszeg przedszkola zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami z wolontariuszami.

Na ręce wolontariuszy przekazano dary dla podopiecznych HELP ANIMALS w postaci karmy, która była gromadzone przez wszystkie dzieci z naszego przedszkola, a także kocy. Do włączenia się do akcji pomocy zwierzętom zachęcały od kilku tygodni rozwieszone w naszej placówce ogłoszenia.