Wycieczka do Górecznika

24.06.2019 10:00

Wycieczka do Górecznika

Podsumowując rok przedszkolny 24 czerwca przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do „Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji – Górecznik”. Jej celem było, między innymi, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata zwierząt.

W centrum edukacyjnym przeprowadzone zostały warsztaty EKOBOHATERA. Dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez Panie prowadzące warsztaty „śpiewająco”, poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ekologii i oczywiście wszystkie zostały EKOBOHATERAMI. Następnie zwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną owadów, gdzie przedszkolacy dowiedziały się dużo ciekawostek na temat pajęczaków, a owady powiększone kilkaset razy robiły na dzieciach duże wrażenie.  Dzieci oglądały zagrody ze zwierzętami takimi jak: strusie, kozy, kucyki, bażanty, pawie, świnie wietnamskie czy emu. Jednak główną atrakcją wycieczki był park przygód, gdzie radościom i figlom nie było końca. Po wspaniałych atrakcjach dzieci udały się na obiadek, po którym zmęczone lecz z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola.

19.11.2019 godz. 16:00

Zebranie z rodzicami grupy Żółwiki