Żółwiki pomagają w segregowaniu monet w ramach zbiórki Góra Grosza

14.01.2020 8:00

Żółwiki pomagają w segregowaniu monet w ramach zbiórki Góra Grosza

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Dzieci z grupy Żółwiki pod opieką Pani Katarzyny Krawczyk we wtorek czynnie pomagały jej w pracach związanych z segregowaniem monet 1,2,5-groszowych. Miały przy tym dużo radości, a zadanie to wliczało się również w projekt matematyczny który od grudnia realizowany jest w grupie Żółwiki pt. " Mali miłośnicy matematyki".