Sprzątanie Świata

24.09.2019

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

23.09.2019

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Pierwszy Dzień Jesieni

23.09.2019

Z wielkim koszem idzie jesień po lesie. Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?

Kakaesiacy w przedszkolu

20.09.2019

Jak zarazić najmłodszych miłością do futbolu? Po prostu wyjść do nich i pobawić się piłką, tak jak robią to zawodnicy Kaliskiego Klubu Sportowego. W piątek odwiedzili Publiczne Przedszkole „Ekoludek”.

Międzynarodowy Dzień Kropki

16.09.2019

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasze przedszkole to święto uczciliśmy w poniedziałek 16 września. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej

12.09.2019

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

Wizyta pracownika Straży Miejskiej

06.09.2019

Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć nauczycielki organizują spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu

Witamy w przedszkolu!

02.09.2019

Kochane przedszkolaki! Zapraszamy Was serdecznie do naszego przedszkola już w poniedziałek 2 września. Wakacje szybko minęły, teraz pora na naukę, zabawę i wspaniałą przygodę :) Przedszkole jak co roku czynne od godziny 6:00 do 16:00.

Zakończenie 6-cio latków

25.06.2019

Dzieciństwo ma zaledwie kilka lat i krótkie spodnie w kratkę. Na twarzy uśmiech, we włosach wiatr, A w buzi czekoladkę.

Wycieczka do Górecznika

24.06.2019

Podsumowując rok przedszkolny 24 czerwca przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do „Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji – Górecznik”. Jej celem było, między innymi, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata zwierząt.