Dzień Patrona Ekoludka

14.06.2019 10:30

Dzień Patrona Ekoludka

Ekoludek, Ekoludek zielony jest z niego ludek. Sprząta świat nasz nieustannie Sieje trawę, sadzi drzewa, gdy ktoś śmieci, to się gniewa.

14 czerwca nasza przedszkolna społeczność obchodziła Święto Patrona- Ekoludka. Aby uczcić ten dzień wszystkie przedszkolaki od najmłodszych do najstarszych przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Na wstępie dzieci zaśpiewały nasz hymn przedszkola. Następnie każda z grup zaprezentowała wiersz ekologiczny. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat ekologii i dbania o środowisko, a następnie zabawę pt. " Segregacja śmieci. Obejrzeliśmy także bajkę edukacyjną pt. "Ekologiczny dom" o rodzinach Państwa Brudasińskich i Państwa Ekomilusińskich. Na zakończenie naszego spotkania złożyliśmy uroczyste ślubowanie Ekoludka: Kocham ptaki, zieleń, drzewa, Wiem, jak o przyrodę dbać trzeba.

Uroczyście przyrzekamy:
Chronić przyrodę,
Oszczędzać wodę,
Dokarmiać ptaki,
Dbać o zwierzaki,
Kwiaty hodować,
Drzewa szanować,
Nigdy nie śmiecić i uczyć tego wszystkie dzieci.

i wysłuchalismy ekopiosenki " Świat w naszych rękach". Tego dnia każdy z nas pomyślał, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią i oczywiście zostać super Ekoludkiem.

23.09.2019 godz. 10:00

Święto Jesieni

23.09.2019 godz. 14:00

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka