Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej

12.09.2019 9:30

Światowy Dzień Higieny Jamy Ustnej

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

W czwartek 12 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, podczas którego dzieci przypomniały sobie zdobyte już wcześniej informacje o tym, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej, które są tak ważne w profilaktyce próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Nie zabrakło także zabaw i filmów edukacyjnych z udziałem Pastusiów- bohaterów bajek dotyczących profilaktyki zębów. Kązdy z przedszkolaków wykonał pracę plastyczną- malowanie ząbka pastą do zębów. Wszystkie sale przedszkolne pachniały miętą :)