Rys historyczny

Początek działalności przedszkola datuje się na 1939 rok, kiedy to pierwsze dzieci przekroczyły jego progi by rozpocząć naukę i zabawę w znajdującej się tam ówcześnie szkole.

Początek działalności przedszkola datuje się na 1939 rok, kiedy to pierwsze dzieci przekroczyły jego progi by rozpocząć naukę i zabawę w znajdującej się tam ówcześnie szkole. Dziś budynek przedszkola przyciąga rodziców swym ekologicznym położeniem. Usytuowany jest w otulinie starych drzew liściastych, w bliskim sąsiedztwie gospodarstw rolnych i koryta rzeki Prosny, a co najważniejsze z dala od zgiełku ulicznego i zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

Wykorzystując walory położenia, od lat tworzymy dla naszych wychowanków warunki do wszechstronnego rozwoju w bezpośrednim sąsiedztwie przyrody, organizujemy zabawy i zajęcia badawcze, wycieczki przyrodnicze oraz liczne konkursy dla dzieci.

Nasza szkoła - film promocyjny Ekoludek - rekrutacja Archiwum Gielda pracy ePUAP BIP Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty OKE Poznań ODN Kalisz
Godziny pracy
Pon.-Pt.
6:00
16:00
Nadchodzące wydarzenia

02.02.2022 godz. 8:45

Bal karnawałowy

Zobacz pozostałe wydarzenia >